Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura postawiła zarzuty nauczycielce. Jeden z uczniów został poparzony kwasem

Zarzut nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo zdrowia uczniów przedstawiła prokuratura w Elblągu nauczycielce ze szkoły podstawowej.

Podczas przenoszenia paczek z pomocami naukowymi do pracowni chemicznej jeden z jej uczniów został poparzony kwasem. Do wypadku doszło w październiku ub. roku w jednej z elbląskich podstawówek.

Według prokuratury, nauczycielka chemii wyznaczyła czterech siódmoklasistów do przeniesienia do pracowni pakunków przywiezionych przez kuriera. Jeden z uczniów upuścił paczkę na korytarzu. Z uszkodzonych szklanych opakowań wyciekły żrące chemikalia i chłopiec doznał oparzeń II i III stopnia, głównie nóg. Jak ustalono, obrażenia spowodowały kwasy azotowy i solny.

Zaraz po wypadku wezwano straż pożarną i policję. Szkołę ewakuowano, a strażacy zutylizowali niebezpieczną substancję. Policja wszczęła wówczas dochodzenie pod nadzorem prokuratury.

Jak poinformował prokurator rejonowy w Elblągu Jarosław Żelazek, w wyniku dotychczasowych ustaleń i po uzyskaniu opinii biegłych, nauczycielce przedstawiono zarzut nieumyślnego narażenia czterech uczniów na niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania u jednego z nich obrażeń ciała powodujących rozstrój zdrowia na okres powyżej siedmiu dni.

W naszej ocenie, nauczycielka wykazała się brakiem ostrożności. Miała świadomość, co zamawiała, i musiała się spodziewać, że właśnie takie preparaty zostaną dostarczone. Powinna się upewnić, co jest w paczkach, zanim oddała je w ręce ucznia

– dodał Jarosław Żelazek

Podejrzana nie przyznała się do stawianego zarzutu, złożyła wyjaśnienia i przedstawiła swoją wersję wydarzeń. Grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Prokuratura nie zastosowała wobec niej środków zapobiegawczych. Wcześniej dyrektor szkoły zawiesił ją w pełnieniu obowiązków nauczyciela.

Zdaniem prokuratora Żelazka, niewykluczone, że zarzuty związane z wypadkiem w elbląskiej szkole mogą zostać przedstawione także innym osobom. Jak mówił, dochodzenie powinno zakończyć się za miesiąc i wówczas zapadnie ostateczna decyzja, czy zostanie skierowany do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

 

Redakcja: BSChromy za PAP

Więcej w prokuratura, Elbląg, zarzuty, nauczycielka, zarzut, poparzenie, chemia
Elbląg pożegnał Józefa Gburzyńskiego pierwszego prezydenta miasta po ’89 roku

Na cmentarzu komunalnym Dębica w Elblągu pochowano Józefa Gburzyńskiego, pierwszego prezydenta Elbląga po 1989 roku. Zmarł 15 lutego w wieku 69 lat. Mowę pożegnalną  wygłosił prezes...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV