Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Profesorowie z Olsztyna wśród najlepszych naukowców na świecie. Uniwersytet Stanforda opracował ranking

Instytutu PAN w Olsztynie. Fot. S. Ostrowski

Uniwersytet Stanforda opracował ranking TOP 2% najlepszych naukowców na świecie. Zestawienie objęło prawie 160 tysięcy badaczek i badaczy z całego świata, a wśród nich 726 osób z Polski.

Jak informuje Polska Akademia Nauk, na tej prestiżowej liście znalazło się aż 6 naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie: profesorowie Ryszard Amarowicz, Mariusz Piskuła, Henryk Zieliński, Adam Zięcik, Zenon Zduńczyk i prof. Jan Kotwica.

Profesor Ryszard Amarowicz jest też najwyżej notowany wśród naukowców w Polsce reprezentujących dziedzinę nauk o żywności, a profesor Adam Zięcik wśród naukowców z dziedziny mleczarstwa i zootechniki. Wszyscy wyróżnieni naukowcy rozwinęli swoją karierę badawczą w olsztyńskim Instytucie PAN.

Lista TOP 2% została opracowana w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań, Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów.

 

Autor: J. Golon za PAN
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PAN, naukowcy, ranking
Rozpoczyna się Europejska Noc Naukowców. Ta edycja różni się od pozostałych

Rozpoczyna się 15. edycja Europejskiej Nocy Naukowców. Cykl prelekcji przygotowały także placówki naukowe i badawcze w Olsztynie. Ze względów epidemicznych przedsięwzięcie odbędzie się zdalnie, za pośrednictwem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV