Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prof. Wojciech Maksymowicz wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego

Fot. A. Socha

– To moje nowe, bardzo ważne zadanie – tak swoje powołanie na stanowisko wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego komentuje profesor Wojciech Maksymowicz. Kierownik Katedry Neurologii i Neurochirurgii w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim zajmie się m.in. nadzorem nad szkolnictwem wyższym.

– Priorytetem jest ustawa 2.0 Jarosława Gowina – wyjaśnia Wojciech Maksymowicz.

Nie są to tematy mi obce. Pracowałem w zespole doradczym pana premiera do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

– W związku z moim zawodem zapewne zajmę się także nadzorem nad właściwym rozwojem kształcenia medycznego w Polsce – dodaje profesor Maksymowicz.

Kształcenia lekarzy, pielęgniarek, położnych i innych zawodów medycznych. W tym zakresie również nad uczelniami, które to prowadzą, a są pod bezpośrednim kierunkiem ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Takimi uczelniami są uniwersytety niemedyczne, takie jak uniwersytet jagielloński, toruński też uniwersytet warmińsko-mazurski, również rzeszowski, zielonogórski, kielecki i opolski.

Jak informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego profesor Maksymowicz będzie również nadzorował departament innowacji i rozwoju oraz departament współpracy międzynarodowej. Dodatkowo będzie mu podlegało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ośrodek Przetwarzania Informacji, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz.

Dodajmy, że Wojciech Maksymowicz jest również jedynką Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim w jesiennych wyborach parlamentarnych. Wcześniej zrezygnował ze stanowiska prorektora do spraw Collegium Medicum w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w minister
Mariusz Błaszczak: Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej. To szansa na ciekawe wyzwania ze średnią pensją 5530 złotych

17 tysięcy wniosków złożono w ramach kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej" - powiedział w Porannych pytaniach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Celem kampanii jest zwiększenie liczebności Wojska...

Zamknij
RadioOlsztynTV