Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces policyjnych laborantów badających szczątki Krzysztofa Olewnika

Proces laborantów KWP w elbląskim Sądzie Rejonowym. Fot. M. Stankiewicz

W Sądzie Rejonowym w Elblągu rozpoczął się proces dwojga policyjnych laborantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Na ławie oskarżonych zasiedli była naczelnik laboratorium Jolanta D. i biegły, który wykonał badania Bogdan Z. Prokuratura zarzuca im sfałszowanie opinii dotyczącej DNA szczątków Krzysztofa Olejnika, zagubienie materiału dowodowego i niedopełnienie obowiązków. Przez to zaniedbanie, konieczna była ekshumacja zwłok i ponownie zbadanie szczątków – twierdzi prokuratura.

W swoich wyjaśnieniach przed elbląskim sądem  Jolanta D. całkowicie podważyła akt oskarżenia:

To czas, żeby odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Prokuratora Apelacyjna w Gdańsku z taką zajadłością rzuciła się na mnie i biegłego Bogdana Z.? Jest to historia tworzenia zasłony dymnej(…) Kwestionowana opinia w swojej konkluzji jest poprawna, a jej kardynalne postanowienia potwierdził Zakład Medycyny Sądowej w Gdańsku

Ze składania zeznań zrezygnował drugi oskarżony Bogdan Z. Biegły podtrzymał swoje wyjaśnienia ze śledztwa. Oboje oskarżeni nie przyznają się do winy. Kolejne posiedzenie sądu zaplanowano na 3 stycznia 2014 roku. (stan/bsc)

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Proces laborantów KWP w elbląskim Sądzie Rejonowym. Fot. M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olewnik, proces
Wczoraj ruszył proces, dziś zapadł wyrok

Na 6 lat więzienia skazał olsztyński sąd Sebastiana L., który śmiertelnie zranił nożem kolegę. Zarzuty w tej sprawie ma też lekarz z nidzickiego szpitala, który odmówił...

Zamknij