Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces Gruzina, który zamordował młodego mieszkańca Olsztyna ruszy w kwietniu. Do sądu trafił akt oskarżenia

Gruzin został tymczasowo zatrzymany. Fot. policja

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Gruzji podejrzanemu o zabójstwo 27-letniego mieszkańca Olsztyna w październiku ubiegłego roku.

Zdaniem oskarżyciela, Gruzin Aslani L. w nocy z 17 na 18 października, na jednej z ulic Olsztyna, miał zadać młodemu mężczyźnie Filipowi K. sześć uderzeń nożem w plecy. Mężczyzna cztery dni później zmarł w szpitalu.

Powołani do sprawy biegli psychiatrzy i psycholog stwierdzili u obywatela Gruzji, w chwili zdarzenia, ograniczenie poczytalności w wyniku jego ostrej reakcji na stres.

Według ustaleń prokuratora feralnej nocy Filip K. zaatakował na ulicy Aslaniego L. twierdząc, że ten źle odnosi się do swojej dziewczyny

– mówi rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Aslani L. najpierw przyznał się do winy, następnie wycofał się z tego i odmówił składania wyjaśnień. Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył termin rozprawy w tej sprawie na 15 kwietnia.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, proces, morderstwo, zabójstwo, akt oskarżenia
Kobieta podejrzana o zabójstwo męża najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Mieszkanka Reszla podejrzana o zabójstwo swojego męża trafi na trzy miesiące do aresztu. Tak zdecydował  Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Do tragicznego zdarzenia doszło w środę (17...

Zamknij
RadioOlsztynTV