Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces apelacyjny byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego odroczony do 9 grudnia

Czesław Jerzy Małkowski. Fot. P.Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie miał dziś rozpoznać sprawę apelacyjną byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. Posiedzenie odroczono jednak do 9 grudnia.

Na początku rozprawy sędzia prowadzący Dariusz Firkowski poinformował media o wyłączeniu jawności ze względu na możliwość naruszenia dobrych obyczajów i ważnego interesu prywatnego pokrzywdzonej.

Po kilku minutach z sali wyszli uczestnicy rozprawy. Okazało się bowiem, że sędzia przychylił się do wniosku, złożonego przez obrońcę Czesława Jerzego Małkowskiego – mecenasa Marka Gawryluka – o odroczenie rozprawy ze względu na operację, którą ma przebyć były prezydent Olsztyna. Zabieg planowany jest jutro w Warszawie.

00:00 / 00:00

Z kolei prokurator Iwona Kruszewska z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku powiedziała, że złożyła wniosek, by uchylić wyrok pierwszej instancji i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia.

00:00 / 00:00

Sąd Okręgowy w Olsztynie miał dziś rozpoznać sprawę apelacyjną byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. Posiedzenie odroczono jednak do 9 grudnia.

Od 11 lat były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski jest oskarżany o zgwałcenie urzędniczki ratusza, która była w ciąży. W pierwszym rozpoznaniu sprawy przez sąd w Ostródzie Małkowski został skazany na 5 lat więzienia, w ponownym procesie, który w grudniu zakończył się w Olsztynie – został uniewinniony. Od samego początku Małkowski konsekwentnie twierdzi, że jest niewinny. W lokalnej gazecie przed laty przyznał się jedynie do romansu z urzędniczką i porównał swoją sytuację w tym względzie do Billa Clintona.

Nie wiadomo, z jakiego powodu Małkowski został skazany w Ostródzie, a uniewinniony w Olsztynie, ponieważ obie strawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami. Rzecznik sądu i prokurator informowali wcześniej, że w olsztyńskim procesie „materiał dowodowy został pogłębiony”. W czasie procesów o seksaferę Małkowski trzy razy startował w wyborach samorządowych i za każdym razem przegrywał fotel prezydenta Olsztyna w drugiej turze. Małkowski jest obecnie olsztyńskim radnym.

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, apelacja, prezydent Olsztyna, Czesław Małkowski, były prezydent
Prezydent Olsztyna z prokuratorskimi zarzutami ws. działalności Helpera. P. Grzymowicz: Będę bronił honoru i dobrego imienia

Wieczorem prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła mu zarzuty w związku z działalnością Stowarzyszenia Helper. Chodzi o niedopełnienie obowiązków i działanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV