Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Próbowali przejechać policjanta i uciekli do lasu. Dziś przesłuchał ich prokurator

Prokurator przesłuchał w Olsztynie dwóch mężczyzn z Małopolski podejrzewanych o oszustwa. Mieli oni wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Obaj zostali zatrzymani nocą z piątku na sobotę po policyjnym pościgu i obławie w podolsztyńskim lesie.

Policjanci musieli ruszyć za nimi w pościg, bo zamiast zatrzymać się do kontroli, kierowca renault próbował przejechać funkcjonariusza. Policjant dwukrotnie strzelił – ostrzegawczo i w opony uciekającego auta.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Jeden został przesłuchany w prokuraturze, drugi na pytania prokuratora odpowiadał w Komendzie Miejskiej Policji.

W przypadku podejrzanego, który prowadził auto, prokurator wnioskował o tymczasowe aresztowanie. Chodzi jednak nie o oszustwo, ale o czynną napaść na policjanta, bo podczas ucieczki usiłował on przejechać funkcjonariusza. W poniedziałek sąd ma zdecydować czy mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany. Drugi mężczyzna został zwolniony przez prokuratora.

Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. Policjanci ponawiają apel do rodzin oraz sąsiadów starszych, samotnie mieszkających osób o przypominanie im, aby nigdy nikomu nieznajomemu pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy. W przypadku telefonu o wypadku, wymaganej kaucji lub odszkodowaniu należy natychmiast rozłączyć się z rozmówcą i zadzwonić pod bezpłatne numery alarmowe policji 997 lub 112.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, napad, kradzież, pościg, na wnuczka, zatrzymani, przesłuchanie
Bezdomny mieszkał w namiocie. Policjanci musieli go namawiać aby udał się do noclegowni

Funkcjonariusze z powiatu nowomiejskiego uratowali bezdomnego przed wychłodzeniem. Policja apeluje aby zwracać uwagę na podobne przypadki w regionie. Dzielnicowi z gminy Biskupiec opiekowali się mężczyzną, który...

Zamknij
RadioOlsztynTV