Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezdomny mieszkał w namiocie. Policjanci musieli go namawiać aby udał się do noclegowni

Policja szuka bezdomnych, fot. Policja. Archiwum Radia Olsztyn

Funkcjonariusze z powiatu nowomiejskiego uratowali bezdomnego przed wychłodzeniem. Policja apeluje aby zwracać uwagę na podobne przypadki w regionie.

Dzielnicowi z gminy Biskupiec opiekowali się mężczyzną, który od jakiegoś czasu mieszkał w namiocie w pobliskim lesie. Z powodu zapowiadanych mrozów, dał się namówić na nocleg w schronisku dla osób bezdomnych. – Ważne są wszystkie sygnały – podkreślił młodszy aspirant Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji.

Przypomnijmy, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie działa bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Można dzwonić pod numer 800 165 320 i uzyskać tam informacje o miejscach noclegowych, jadłodajni oraz punktach pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa. Infolinia będzie działać do końca marca.

Autor: K.Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Prawie 140 policjantów rozpoczęło szkolenie w Szczytnie

Po zdaniu egzaminu końcowego policjanci dołączą do grona oficerów. Szkolenie będzie trwało 5 miesięcy, w tym czasie funkcjonariusze poszerzą  wiedzę i umiejętności zawodowe, a na koniec ...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV