Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Problemy ZKM w Elblągu. Zagrożone jest kursowanie części linii autobusowych

Elbląg – przystanek przy ul. Hetmańskiej. Fot. ZKM w Elblągu

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu rozstrzygnął na razie tylko jeden przetarg na przewoźnika, który ma od stycznia obsługiwać jeden z dwóch pakietów linii autobusowych w mieście. Zajmie się tym PKS z Grodziska Mazowieckiego i Gostynina.

W przypadku drugiego pakietu, ZKM zdecydował o wyborze najkorzystniejszej oferty, czyli PKS Elbląg. Konkurent Arriva Bus Transport Polska złożył skuteczne odwołanie do Krajowej Izby Gospodarczej – informuje Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Rozstrzygnięcie jest takie, że należy uwzględnić odwołanie, odrzucić oprotestowaną ofertę. Oczekujemy na pisemne uzasadnienie. Dalej będziemy podejmować decyzję, co w tej sytuacji zrobić.

Obie umowy obowiązywać mają przez siedem lat od 1 stycznia 2021 roku. Uwzględnienie procedury odwoławczej komplikuje sprawę organizacji przejazdów od Nowego Roku, bo tylko jeden pakiet linii ma przewoźnika.

Firma wyłoniona w przetargu może jak najbardziej rozpocząć świadczenie usług. Pytanie tylko, czy wystarczy na to czasu. Jest go bardzo mało. Myślę, że w najbliższych dniach zapadną decyzje, w jaki sposób wybrnąć z tej trudnej sytuacji.

Przetarg na oba pakiety był ogłoszony w marcu. Do dziś trwały procedury. W najbliższych dniach Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu ma podjąć decyzję o dalszych krokach.

Przypomnijmy, od prawie 30 lat Elbląg nie ma własnej firmy autobusowej, ten rodzaj komunikacji jest zlecany firmom zewnętrznym.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, autobus, ZKM, przetarg
Kolejni alumni zakażeni. Wyższe Seminarium Duchowne to największe ognisko koronawirusa w Elblągu

W Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu potwierdzono już 16 przypadków zachorowania na COVID-19. Chorych może być więcej, bo nie wszystkie osoby zgłosiły się w pierwszym terminie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV