Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Olsztyna wyjaśnia, co zawiera aneks do umowy ws. dostarczenia tramwajów

Sesja Rady Miasta. fot. Przemysław Getka

Wypłatę 26 mln złotych zaliczki i wydłużenie terminu na dostarczenie do Olsztyna nowych tramwajów zakłada aneks do umowy z turecką firmą Durmazlar. Taki dokument podpisał prezydent Olsztyna.

Piotr Grzymowicz poinformował o tym, media odpowiadając jednocześnie na pytania olsztyńskich radnych Prawa i Sprawiedliwości. W czwartek Jarosław Babalski przekazał prasie, że klub PiS domaga się upublicznienia umowy z firmą Durmazlar, a zwłaszcza aneksu, który został podpisany 21 września.

Skierowałem do prezydenta wniosek o udzielenie informacji w trybie dostępu do informacji publicznej dotyczący realizacji umowy z firmą Durmazlar. Podczas ostatniej komisji inwestycji i rozwoju otrzymałem informację, że 21 września pan prezydent podpisał aneks do tej umowy. Chcemy spojrzeć w ten aneks i chcemy się dowiedzieć, czego on dotyczy

– mówił wczoraj radny Babalski.

Kupione przez Olsztyn tureckie tramwaje miały trafić do miasta wiosną tego roku. Tak się jednak nie stało ze względu na opóźnienia, jakie firma miała z powodu pandemii koronawirusa.

Piotr Grzymowicz powiedział mediom, że zaliczka umożliwi płynność finansową nie tylko tureckiej firmie.

Po konsultacjach, rozmowach z naszymi prawnikami i przede wszystkim z instytucją pośredniczącą jaką jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, uznaliśmy, że możemy, zgodnie z polityką naszego rządu, zarówno zmienić czas realizacji i możemy udzielić zaliczki. Chodzi m.in. o to, by nasze firmy współpracujące z firmą Durmazlar, np. olsztyński Sprint, mogły na czas otrzymać wynagrodzenie

– mówił Grzymowicz.

00:00 / 00:00

Prezydent Olsztyna podkreśla również, że umowy są dostępne do wglądu na Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Olsztyna. Na mocy podpisanego aneksu, pierwsze dwa tureckie tramwaje, powinny trafić do Olsztyna do końca grudnia. Łącznie stolica województwa kupuje 12 takich pojazdów.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, Jarosław Babalski, Durmazlar
Prezydent Olsztyna podpisał aneks do umowy ws. dostarczenia tramwajów. Radny PiS: „Chcemy się dowiedzieć, czego dotyczy”

Olsztyńscy radni PiS domagają się od prezydenta miasta informacji na temat aneksu do umowy z firmą, która ma dostarczyć Olsztynowi wozy tramwajowe. Radny opozycyjnego klubu Prawa...

Zamknij
RadioOlsztynTV