Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Prezydent Elbląga: Nie mamy pieniędzy na podwyżki dla tramwajarzy

Fot. A. Pastuszka

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z komitetem strajkowym Tramwajów Elbląskich.

Powtórzył to co wcześniej było już mówione – w budżecie miasta nie ma pieniędzy na podwyżki. Jest jednak propozycja przygotowana przez specjalny zespół, który badał możliwości znalezienia oszczędności w całym systemie miejskiej komunikacji.

00:00 / 00:00

Andrzej Sawicki, dyrektor Tramwajów Elbląskich proponuje oszczędności wewnątrz firmy i zmniejszenie częstotliwości kursowania linii tramwajowej numer cztery. Firma nie będzie szkolić nowych motorniczych, stąd pochodzić mają pieniądze. Może to dać około 100 złotych podwyżki dla każdego pracownika.

00:00 / 00:00

Rozwiązanie to mogłoby być wprowadzone od 1 kwietnia. Zdaniem Romana Kluczyka przewodniczącego Związków Zawodowych w Tramwajach Elbląskich to nie jest rozwiązanie sytuacji.

00:00 / 00:00

Podczas konferencji prasowej prezydent Elbląga zapowiedział wprowadzenie podwyżek w całej budżetówce. Więcej informacji na temat tego planu dotyczącego wszystkich pracowników miejskich instytucji ma się pojawić w marcu.

 

Autor: M. Stankiewicz/A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strajk, konferencja, tramwaje
Ciągle brak porozumienia w sprawie Tramwajów Elbląskich. Do akcji wkroczyła Rada Dialogu Społecznego

Już dziewiąty dzień trwa strajk tramwajarzy w Elblągu. Tamtejsza szynowa komunikacja miejska jest sparaliżowana, a miasto uruchomiło autobusową komunikację zastępczą. Przedstawiciele stron konfliktu spotkali się w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV