Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezes sądu rejonowego Maciej Nawacki objęty kwarantanną domową

Fot. Agnieszka Chmielewska

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki objęty kwarantanną domową. Decyzję w tej sprawie wydał powiatowy inspektor sanitarny.

O objęciu kwarantanną prezesa Nawackiego poinformował dziś rzecznik Sądu Rejonowego w Olsztynie, sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Maciej Nawacki poinformował kierownictwo Sądu Okręgowego w Olsztynie, że decyzją powiatowego inspektora sanitarnego został objęty kwarantanną domową w związku z zagrożeniem wystąpienia u niego koronawirusa i z tego powodu w dniach od 15 do 19 marca 2020 r. nie będzie go w pracy

– czytamy w komunikacie.

Rzecznik jednocześnie zapewnił, że żaden inny pracownik, jak również sędzia sądu na chwilę obecną nie został objęty kwarantanną, a zaistniała sytuacja nie zakłóci pracy sądu rejonowego.

We wtorek rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera potwierdził Polskiej Agencji Prasowej, że u prezesa Sądu Rejonowego w Biłgoraju, członka Krajowej Rady Sądownictwa Zbigniewa Łupiny wykryto zarażenie koronawirusem. Z kolei przewodniczący KRS Leszek Mazur poinformował PAP, że członkowie Rady przechodzą na kwarantannę po indywidualnych decyzjach sanepidu.

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie KRS. Obrady zaplanowane na cztery dni, zakończono po trzech dniach w czwartek. Jak wyjaśnił Polskiej Agencji Prasowej sędzia Mitera, posiedzenie zostało przerwane wcześniej w związku z aktualną sytuacją w kraju, mając na względzie odpowiedzialność i troskę o dobro członków Rady. Dodał, że decyzja o skróceniu obrad została podjęta przez prezydium Rady.

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Maciej Nawacki, koronawirus
Kolejne osoby zakażone koronawirusem w Polsce. Choruje łącznie 251 osób. Wcześniej potwierdzono cztery przypadki w regionie

Ministerstwo Zdrowia odnotowało pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie na COVID-19 choruje już 251 osób. Nowe przypadki dotyczą dwóch osób z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV