Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premiera płyty „Złe decyzje”. Zespół Kaymak nagrał ją w Radiu Olsztyn

Kaymak-premiera płyty „Złe decyzje”

Premiera płyty „Złe decyzje” zespołu Kaymak. Krążek został zarejetrowany w legendarnym PRO Studiu Radia Olsztyn. Realizatorem nagrań jest Radosław Hrynek. Koncert promujący płytę zespołu Kaymak odbędzie się na Scenie Zgrzyt.

Kaymak to grupa sześciorga muzyków, którzy grają alternatywną, soft i poprockową muzykę. Ich pełne dźwięków kompozycje są emocjonalne, chwytliwe i energetyczne. Część utworów ma też melancholijny i nostalgiczny charakter. Wszystkie opowiadają prawdziwe, poruszające historie wokalistki.

Zespół Kaymak tworzą: Aleksandra Sawczuk (wokalistka i autorka tekstów), Krzysztof Sydor (gitarzysta i pianista), Jakub Oczkowski (basista), Natalia Ciukszo (wiolonczelistka i pianistka), Łukasz Pepol (gitarzysta) oraz Aleksander Tippe (perkusista).

Piosenki zespołu Kaymak są autorskie, a pomysły na kompozycje wypracowano podczas spotkań na setkach prób, dziesiątkach koncertów i w trakcie wielu godzin spędzonych w studiu nagraniowym. Mimo, że Kaymak na lokalnej jest od niedawna, to teksty takich piosenek jak „Czekolada”, „Wesoła Piosenka” lub „Lawendowe” publiczność śpiewa już od pierwszych refrenów.

– My płycie „Złe decyzje” eksperymentujemy. Nie zamykaliśmy się tylko na jedną emocję. Próbujemy przekonać słuchacza do naszego zespołu różnymi emocjami – powiedział Radiu Olsztyn Krzysztof Sydor, gitarzysta i lider grupy.

O piosence „Czekolada”, która jest jednym z singli promujących płytę „Złe decyzje” na antenie Radia Olsztyn opowiedziała wokalistka Aleksandra Sawczuk.

Czekolada to ta odsłona naszego zespołu, która jest typowo przekorna. Słodki tytuł, a tekst przepełniony żalem. Utwór ten opowiada o naiwności, kiedy za wszelką cenę potrzebujesz miłości. Wtedy całkowicie zamykasz oczy, żeby nie widzieć przeszkód, co jest nie najlepszym rozwiązaniem

– powiedziała.

Tekst promujący krążek, który znalazł się na płycie, napisał Marek Lewiński. To jego fragmenty:

„Pod koniec 2022 roku do legendarnego PRO Studia Radia Olsztyn wszedł olsztyński zespół Kaymak. Muzyczny sekstet przyjął moje osobiste zaproszenie. Zależało mi na tym, by był pierwszym, który nagra krążek w zmodernizowanym studiu, a za którego sterami – po przejściu niezwykle utytułowanego Ryszarda Szmita na radiową emeryturę – siadł doświadczony realizator Radosław Hrynek.

Po raz pierwszy usłyszałem Kaymak kilka miesięcy wcześniej. Zostałem zaproszony na próbę. Kolejne zasłuchane fragmenty nowych kompozycji robiły na mnie coraz większe wrażenie. Byłem pozytywnie zaskoczony łagodnym głosem Aleksandry Sawczuk, energetycznym stylem Krzysztofa Sydora, melancholijnym brzmieniem wiolonczeli Natalii Ciukszo-Wodzickiej, przejmującą gitarą Łukasza Pepola, wpadającym w muzyczny trans basistą Kubą Oczkowskim oraz talentem szesnastoletniego wówczas perkusisty Aleksandra Tippego.

Do Państwa rąk trafia płyta, która – w mojej ocenie – jest odpowiedzią na prawdziwe potrzeby warmińsko-mazurskiej sceny muzycznej. To album, który przywodzi mi na myśl najlepsze momenty polskiej muzyki rozrywkowej z lat 90. XX wieku. Momenty, które podlane są zupełnie współczesnym brzmieniem i nietuzinkowym aranżem.”

Koncert promujący płytę „Złe decyzje” na Scenie Zgrzyt rozpocznie się dziś o godz. 20:00. W sobotnim (13.04) Poranku Radia Olsztyn Marek Lewiński będzie rozdawał płyty naszym słuchaczom.

Kaymak-premiera płyty „Złe decyzje”

Autor: M. Lewiński
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w muzyka, premiera, płyta, Marek Lewiński
Jazz w muzyce i malarstwie. Mary Rumi wernisaż połączyła z koncertem

"Twarze jazzu" to tytuł wystawy, która zostanie dziś zaprezentowana w Stajni Dragonów w Olsztynie. Autorką prac, jest Mary Rumi, wokalistka, multiinstrumentalistka i kompozytorka. Wystawa jest graficznym...

Zamknij
RadioOlsztynTV