Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premiera niezwykłej płyty „My Mazurzy”. Sprawdź szczegóły

„My, Mazurzy” to płyta Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu oraz Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego w Ełku, która powstała z potrzeby przybliżenia mazurskiego dziedzictwa współczesnym odbiorcom. Projekt opiera się na utworach w języku polskim, mazurskim i takich, w których znajdziemy pewne elementy gwarowe.

Wydawnictwo dofinansowane zostało z funduszy unijnych. Premiera płyty odbędzie się 21 stycznia o godzinie 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku.

Na płycie „My, Mazurzy” znalazły się 33 utwory, a wśród nich wiersze, pieśni, legendy, baśnie, fragmenty powieści i archiwalnych audycji radiowych, które narodziły się na Mazurach. Do nagrań zaangażowani zostali słuchacze i przyjaciele Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego. Na płycie usłyszymy m.in. wokalistkę Ninę Nu i badacza mazurskiej tożsamości Piotra Szatkowskiego. Ścieżkę dźwiękową skomponował ełcki muzyk Marcin Pyciak.

21 stycznia w ełckiej bibliotece będzie można usłyszeć utwory z płyty na żywo. Nie zabraknie akcentu muzycznego w postaci występu Niny Nu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa poświęcona 100-leciu uniwersytetów ludowych w Polsce, którą opracowali: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie i Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych. Współczesnemu modelowi kształcenia w uniwersytetach ludowych i promowaniu regionalnych tradycji poświęcona będzie rozmowa z jednym z gości – Piotrem Szatkowskim.

Wstęp na premierę jest wolny. Patronat nad płytą i wydarzeniem sprawuje Radio Olsztyn.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, płyta, Mazury, poezja, audycja, powieść, dziedzictwo, pieśni, wiersze, baśnie
Wieczór z muzyką i poezją, czyli premiera płyty „My, Mazurzy”

Mazurski Uniwersytet Ludowy w Ełku oraz Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu wspólnie wydały płytę pod tytułem „My, Mazurzy”. Projekt ma przybliżyć współczesnym odbiorcom skarby mazurskiego dziedzictwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV