Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Wieczór z muzyką i poezją, czyli premiera płyty „My, Mazurzy”

Fot. Mat. prasowe

Mazurski Uniwersytet Ludowy w Ełku oraz Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu wspólnie wydały płytę pod tytułem „My, Mazurzy”.

Projekt ma przybliżyć współczesnym odbiorcom skarby mazurskiego dziedzictwa kulturowego. Na płycie znajdują się utwory w języku polskim i mazurskim z elementami gwarowymi. Wydawnictwu patronuje Radio Olsztyn.

Na płycie „My, Mazurzy” znalazły się 33 utwory, a wśród nich wiersze, pieśni, legendy, baśnie, fragmenty powieści i archiwalnych audycji radiowych, które powstały na Mazurach. Do nagrań zaangażowani zostali słuchacze i przyjaciele Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego. Na płycie usłyszymy m.in. wokalistkę Ninę Nu i badacza mazurskiej tożsamości Piotra Szatkowskiego. Ścieżkę dźwiękową skomponował ełcki muzyk Marcin Pyciak.

Premiera płyty odbędzie się 21 stycznia o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa poświęcona 100-leciu uniwersytetów ludowych w Polsce. Wydawnictwo dofinansowane zostało z funduszy unijnych.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

00:00 / 00:00

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w płyta, my
Nowy rok: gospodarcze nadzieje i obawy. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Gośćmi audycji publicystycznej My, Wy, Oni byli przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców. Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali: Rafał Laskowski - Warmińsko–Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych, Konfederacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV