Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premier: 19 czerwca możliwy powrót kibiców na stadiony

Fot. KPRM

Od 19 czerwca w odpowiednich procedurach będzie możliwy powrót kibiców piłkarskich. Kibice będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach – poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Dziś wieczorem, po 80-dniowej przerwie, rozegrane zostaną dwa spotkania piłkarskiej ekstraklasy. Mecze odbędą się przy pustych trybunach. Szef rządu podczas piątkowej konferencji prasowej wyraził radość z powrotu ekstraklasy.

Dla mnie piłka nożna to coś więcej niż tylko gra, coś więcej niż tylko sport. To jest wielka, wspaniała promocja państwa polskiego, promocja polskiego biznesu, promocja naszej woli walki, naszych umiejętności, naszych możliwości. Cieszę się, że nasza ekstraklasa będzie pokazywana w 16 krajach Europy, że w różnych miejscach będą mogli pooglądać nasze talenty, naszą grę i to bardzo, bardzo dobra wiadomość

– podkreślił.

Morawiecki poinformował, że powrót kibiców piłkarskich na trybuny będzie możliwy w odpowiednich procedurach. Jak mówił, kibice będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach.

Tak zrobimy, żeby odpowiednie środki dezynfekcyjne, zakup biletów, dochodzenie do stadionu w odpowiednim czasie nie prowadziło do grupowania się ludzi ze sobą, a na stadionie żeby kibice byli usadzeni w odpowiedni sposób od strony sanitarnej. Jeszcze dzisiaj rozmawialiśmy z panem prezesem Bońkiem, żeby było to jak najszybciej i to jak najszybciej Polski Związek Piłki Nożnej i Ekstraklasa określiły na 19 czerwca.

– powiedział premier

Autorka: A. Rebelińska (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, premier, ekstraklasa
Kiedy ruszą rozgrywki niższych lig? Znamy daty

Znamy już termin otwarcia sezonu niższych klas piłkarskich. Jak przekazał Radiu Olsztyn Marek Łukiewski prezes Warmińsko Mazurskiego oddziału Polskiego Związku Piłki Nożnej, 1 sierpnia wystartuje 4-liga,...

Zamknij
RadioOlsztynTV