Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawnicy po raz kolejny usiądą przy telefonach, żeby wesprzeć lokalnych przedsiębiorców

Fot. Pixabay.com

W biurze poselskim Iwony Arent w Olsztynie odbędzie się kolejny „ostry dyżur prawniczy” dla  lokalnych przedsiębiorców, których firmy ucierpiały z powodu koronawirusa. Porady są bezpłatne.

Dziś prawnicy z Kancelarii Radcy Prawnego Lecha Obary będą telefonicznie odpowiadać na pytania związane z restrukturyzacją i upadłością konsumencką po nowemu.

To drugie rozwiązanie jest „podstawowym lekarstwem na kłopoty przedsiębiorców, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji finansowej” – mówi Lech Obara i dodaje, że upadłość daje szanse wstrzymania wszystkich egzekucji komorniczych prowadzonych przez wierzycieli.

Tutaj jest nowość. Otóż w upadłości konsumenckiej będzie można zawrzeć układ. Nie tylko wstrzymanie egzekucji, ale na przyszłość będzie można się umówić, że dany dług będzie spłacony przez okres około 5 lat. To oznacza taką małą restrukturyzację.

00:00 / 00:00

Prawnicy będą też odpowiadać na pytania dotyczące nowej restrukturyzacji z Tarczy Antykryzysowej 3.0. Jak mówi Lech Obara, są to nowe i korzystniejsze dla przedsiębiorców rozwiązania.

Zawieszenie wszystkich postępowań egzekucyjnych – a to były wyjątki. Również ograniczenie kosztów prowadzenia restrukturyzacji poprzez zniesienie opłat przy wnioskach, które były składane. Po trzecie wyłączenie sądu z etapu przeprowadzenia restrukturyzacji. To zawsze oznaczało ogromną przewlekłość. I oddanie tych spraw tzw. doradcy restrukturyzacyjnemu. Będzie szybciej, bezpiecznie i taniej.

00:00 / 00:00

Zainteresowane osoby mogą kontaktować się z prawnikami telefonicznie w godzinach od 12:00 do 14:00. Po porady w sprawie restrukturyzacji trzeba dzwonić pod numer 665-677-488, a upadłości 601-550-931.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwona Arent, przedsiębiorca, Lech Obara, tarcza antykryzysowa
Wznowione kontrole podatkowe. Od poniedziałku urzędy skarbowe mogą wychodzić z „trybu awaryjnego”

Od jutra urzędy skarbowe mogą wznawiać kontrole podatkowe wstrzymane na czas walki z pandemią koronawirusa. Taką możliwość daje tarcza antykryzysowa 3.0, która usuwa wcześniejsze przepisy o...

Zamknij
RadioOlsztynTV