Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie pół tysiąca naruszeń kwarantanny i złamania zasad poruszania się. W Barczewie urządzili 18. urodziny

Fot. Policja

Od piątku do poniedziałku policja na Warmii i Mazurach odnotowała blisko 500 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem zakazów i ograniczeń w przemieszczaniu i grupowaniu oraz 30 złamań kwarantanny. Sanepid nałożył grzywny na kwotę 130 tys. zł.

Policja poinformowała we wtorek, że od piątku do poniedziałku policjanci w regionie odnotowali blisko 500 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem zakazów i ograniczeń w przemieszczaniu i grupowaniu oraz 30 złamań kwarantanny.

W Barczewie policjanci interweniowali wobec grupy nastolatków, która w plenerze postanowiła uczcić 18. urodziny swojego kolegi. Umówili się w rejonie jednej z placówek oświatowych. Gdy wysłano tam policyjne patrole, młodzież próbowała się rozejść. Policjanci wylegitymowali dwóch chłopaków w wieku 18 i 19 lat, w których towarzystwie, była również 17-letnia dziewczyna.

Jakby tego było mało, to policjanci, przy solenizancie znaleźli susz roślinny. Szczegółowo więc przeszukali miejsce imprezy i znaleźli pojemnik z marihuaną. Okazało się, że substancje odurzające należą do 18-letniego chłopaka do czego się przyznał i oddał kolejne porcje narkotyków ukryte w odzieży. Młodzi ludzie zostali ukarani mandatami. Ponadto 18-latek stanie przed sądem i odpowie za posiadanie substancji zabronionych, za co może mu grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności. Do sądu trafi również informacja o możliwości demoralizacji osoby nieletniej.

Policja poinformowała, że w czasie świątecznego weekendu za złamanie zasad kwarantanny służby sanitarne nałożyły na 30 osób grzywny w trybie decyzji administracyjnych na kwotę 130 tys zł.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/ A. Socha
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Barczewo, grzywna, kwarantanna, zlamanie zasad
Elbląska policja podsumowała święta. Kilka przypadków złamania kwarantanny i przekroczenia prędkości

Troje elblążan złamało w czasie Wielkanocy obowiązkową kwarantannę. Kontrolujący ich policjanci nie znaleźli tych osób w miejscu zamieszkania, gdzie miały przebywać w izolacji. Notatki w tej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV