Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie milion złotych – tyle odpracowali mieszkańcy Ełku, którzy nie płacą czynszu

Dług można odpracować np. sprzątając park, fotolia

Program, dzięki któremu istnieje szansa całkowitego lub częściowego anulowania zadłużenia, realizowany jest w Ełku od maja 2012 roku.

O zmianę sposobu spłaty mogą ubiegać się najemcy lokali, którzy mają ponad 2 tysiące złotych długu. Rodziny muszą jednak na bieżąco opłacać rachunki za media – czyli wodę, ścieki i centralne ogrzewanie.

Istnieje również możliwość rodzinnego odpracowania długu. Dotyczy to jednak tylko osób pełnoletnich. Osoby decydujące się na taką formę rozliczenia, nie otrzymują wynagrodzenia za pracę – są rozliczane na zasadzie umowy świadczeń rzeczowych. Stawka wynosi 10 złotych za godzinę.

Jaką pracę wykonują? To m.in. sprzątanie trawników, grabienie i usuwanie liści, sprzątanie i odśnieżanie chodników, czyszczenie tablic informacyjnych, sprzątanie klatek schodowych w budynkach komunalnych oraz naprawy i malowanie.

W ubiegłym roku z tej możliwości skorzystały 34 ełckie rodziny. Odpracowały ponad sto tysięcy złotych długu. W tym roku na taką formę płatności zdecydowało się 30 rodzin. Spłaciły ponad 60 tysięcy złotych zaległego czynszu.

Autor: Katarzyna Piasecka
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sprzątanie, czynsz
Dla dłużników z wyrokami eksmisji burmistrz Olecka buduje za miastem budynki socjalne

W pobliżu Imionek koło Olecka powstaje budynek z mieszkaniami socjalnymi. Stoi tam już 10 kontenerów, w których mieszkają osoby eksmitowane z dotychczasowych lokali. Nowy budynek jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV