Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 1000 zakażeń koronawirusem w kraju i 29 zgonów. W regionie zmarła jedna osoba

Fot. PAP/EPA.

38 kolejnych zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach – to najnowsze dane z dzisiejszego (28.09) raportu Ministerstwa Zdrowia o stanie epidemii COVID-19.

Najwięcej przypadków stwierdzono w Olsztynie – 12. 7 było w powiecie mrągowskim, 6 w elbląskim, 5 w olsztyńskim, po 2 w oleckim i ostródzkim, a po jednym w powiatach: bartoszyckim, ełckim, giżyckim i piskim.

– Tendencja wzrostowa cały czas się utrzymuje – twierdzi Agnieszka Wabik, zastępca dyrektora warmińsko-mazurskiego sanepidu.

Z dnia na dzień zakażeń na Warmii i Mazurach będzie więcej.

Minionej doby na Warmii i Mazurach zmarła jedna osoba z powodu chorób współistniejących, która pochodziła z powiatu szczycieńskiego. 15 osób pokonało COVID-19. Na kwarantannie przebywa aktualnie 1710 osób. Wykonano na Warmii i Mazurach prawie 1700 testów. W całym kraju potwierdzono 975 zakażeń koronawirusem w całej Polsce (tydzień temu było 711). Najwięcej minionej doby było w województwach: lubelskim (198) i mazowieckim (150).

W pełni zaszczepionych jest niespełna 48% mieszkańców województwa – informuje rzecznik wojewody, Krzysztof Guzek.

W niektórych gminach poziom zaszczepienia nieznacznie przekracza zaledwie 30%.

Przypomnijmy – od piątku na trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, rejestrować się mogą pracownicy służby zdrowia, osoby o obniżonej odporności oraz osoby po 50 roku życia.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, zakażenia
Kwarantanna w szeregach KKS-u Olsztyn. „Izolacja odwróciła wszystko do góry nogami”

Koszykarki KKS-u Olsztyn zdziesiątkowane trenują przed pierwszym meczem nowego sezonu pierwszej ligi. W piątek informowaliśmy, że kilka młodych zawodniczek olsztyńskiego zespołu trafiło na kwarantannę w związku...

Zamknij
RadioOlsztynTV