Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownicy braniewskiego sanepidu funkcjonują w systemie trzyzmianowym

Każdego dnia rośnie liczna osób zakażonych bądź kierowanych na kwarantannę w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Braniewie pracuje w systemie trzyzmianowym.

To na stacjach sanitarno-epidemiologicznych spoczywa obowiązek wydawania decyzji dotyczących izolacji. W związku z tym braniewski sanepid ma coraz więcej pracy. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Braniewie pracuje w systemie trzyzmianowym. Pracownicy zostali podzieli na grupy, by zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem między sobą.

Placówka może liczyć na wsparcie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Do wsparcia braniewskiego sanepidu oddelegowani zostali także pracownicy starostwa powiatowego. Obecnie w Stacji Sanitarno-Epiedmiologicznej w Braniewie pracuje dwanaście osób. Po cztery na każdej zmianie.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, koronawirus, stacja sanitarno-epidemiologiczna
Koronawirus w urzędzie starostwa powiatowego. Kontakt z mieszkańcami został ograniczony

Obecnie w powiecie braniewskim zakażenie wirusem Sars-CoV-2 potwierdzono u 123 mieszkańców - tak wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Braniewie. Jak powiedział w rozmowie z...

Zamknij
RadioOlsztynTV