Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownica banku uchroniła klientkę przed oszustami

Czujność pracownicy banku w Ostródzie pomogła uchronić starszą kobietę przed utratą pieniędzy.

Zainteresowało ją to, że klientka chciała wypłacić 5 tysięcy złotych i zaciągnąć wysoki kredyt. Okazało się, że starsza pani przyszła po pieniądze po tym, jak zadzwoniła do niej rzekoma kuzynka i poprosiła o wypłatę pieniędzy. Zaraz potem skontaktował się z kobietą „fałszywy policjant” z informacją, że kuzynka jest oszustką dlatego pieniądze musi przekazać policjantom, by mogli ją zatrzymać. Gdyby nie szybka reakcja pracownicy banku, kobieta oddałaby pieniądze oszustom.

Podobny telefon otrzymała inna mieszkanka Ostródy. W tym przypadku, dzwoniący mężczyzna sugerował, że jest jej krewnym i prosił, żeby pożyczyła mu 10 tysięcy złotych. Nie zdążył kontynuować historii w „fałszywym policjantem” i zorganizowaną akcją przeciwko oszustom, bo kobieta znając z mediów metody działania oszustów, przerwała połączenie.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że prawdziwi policjanci w rozmowie telefonicznej nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Jeżeli cokolwiek nas zaniepokoi natychmiast należy powiadomić policję.

 

(kan/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bank, oszust, wnuczek
Meldował się w hotelach na skradziony dowód

35-latek z Olsztyna wynajmował pokoje w hotelach na skradziony dowód osobisty i nie płacił za to. Został zatrzymany w Szczytnie. Do tamtejszej komendy zadzwoniła obsługa hotelu...

Zamknij
RadioOlsztynTV