Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracowity weekend przed kierowcami rajdowymi z regionu

Fot. FB/Tymek Abramowski

Najbliższy weekend to intensywny czas dla zawodników i kibiców rajdowych. W sobotę i niedzielę w okolicach Puław zostanie rozegrana druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Nadwiślański.

Na starcie zobaczymy dwóch pilotów z naszego regionu – Adama Biniędę u boku Grzegorza Grzyba i Daniela Siatkowskiego, który pojedzie z Łukaszem Byśkiniewiczem. Obie załogi będą walczyły o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Skodami Fabiami Rally 2. Meta rajdu w Puławach, w niedzielę po godzinie 14.

Więcej zawodników z naszego regionu pojawi się jednak na Litwie. W rundzie tamtejszych mistrzostw kraju – Rally Lazdijai weźmie udział kilku kierowców z Warmii i Mazur. Litewskie szutry wybrał aktualny mistrz Polski w ośce Gracjan Predko, który wystartuje z Michałem Jurgałą Subaru Imprezą. Pełen cykl w mistrzostwach Litwy zaczyna też siedemnastolatek z Olsztyna Tymoteusz Abramowski. Razem z Sebastianem Wachem będzie ścigał się w klasie Rally 3 Fordem Fiestą. Młody olsztynianin wybrał starty na Litwie, Łotwie i Estonii z dwóch powodów.

Pierwszym, głównym jest to, że tylko tam mogę startować ze względu na to, że mam 17 lat i nie mam prawa jazdy. Tam za to są bardzo przychylni do tego. Drugim jest to, że tam prezentują wysoki poziom sportowy. Trasy są bardzo szybkie, techniczne, można się tam bardzo szybko rozwijać. (…)

– powiedział Tymoteusz Abramowski.

Fordem Fiestą Rally 3 zgłosił się też inny zawodnik z regionu – Paweł Ważny (z pilotem Bartoszem Dzienisem). Kolejne dwa regionalne akcenty na Litwie to Adrian Sadowski pilotujący Adriana Rzeźnika oraz Konrad Dudziński na prawym fotelu Wojciecha Musiała. Bazą litewskich zawodów będzie miejscowość Łoździeje, zaledwie kilka kilometrów od polskiej granicy. Start rajdu w piątek, a meta w sobotę wieczorem.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. Fb Tymek Abramowski

Autor: W. Jermakow
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w rajdy, Rajd Nadwiślański, rajdy terenowe
Zbigniew Staniszewski ogłosił plany na sezon

Po czterech miesiącach przerwy Zbigniew Staniszewski wraca do rywalizacji i rozpoczyna nowy rallycrossowy sezon. Celem jest obrona tytułów mistrza Polski i Europy. W najbliższy weekend olsztyński...

Zamknij
RadioOlsztynTV