Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prace Pabla Picassa na wystawie w Dobrym Mieście

Jedna z prac Picassa prezentowana w Dobrym Mieście

W Dobrym Mieście otwarta zostanie wystawa prac Pabla Ruiza Picassa.

Picasso to słynny hiszpański malarz, rzeźbiarz, grafik i twórca sztuki nowoczesnej uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku.

Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi akwaforty, linoryty i seriografie z 1933 roku, litografie do Wojny i Pokoju oraz teki erotyków z 1969 roku. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18 w Skansenie Miejskim. Prezentowane grafiki pochodzą z kolekcji, mieszkającego w naszym regionie, marszanda Dariusza Matyjasa – powiedział Andrzej Fabisiak, dyrektor Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Dobrym Mieście.

00:00 / 00:00

Jak mówi Andrzej Fabisiak, wernisaż zainauguruje nowy cykl Mistrzowie Świata Sztuki, w którym cyklicznie prezentowani będą wybitni artyści tworzący historię sztuki.

00:00 / 00:00

Wystawa będzie czynna do 7 czerwca.

 

(karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, sztuka, malarstwo, Dobre Miasto, wystawa, Pablo Picasso
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Dobrym Mieście w audycji Obok nas w poniedziałek, po godz. 21.20. Zaprasza Anna Minkiewicz-Zaremba

Wyrównywanie szans osób z upośledzeniem umysłowym, tworzenie warunków przestrzegania praw człowieka wobec osób z upośledzeniem umysłowym oraz wspieranie rodzin osób z upośledzeniem umysłowym - to cele...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV