Prace elbląskich malarzy na tournee w Rosji
Wystawa prac elbląskich artystów, która od maja pokazywana była w Nowogrodzie Wielkim, została przewieziona do kolejnego rosyjskiego miasta.
W Nowogrodzie wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Była też okazją do nawiązania kontaktów z rosyjskimi artystami – cieszy się Zbigniew Szmurło, pełnomocnik prezydenta Elbląga do spraw współpracy ze Wschodem.
Na wystawę składa się ponad 70 prac prawie czterdziestu artystów. Od teraz do końca roku ekspozycja prezentowana będzie w saloniku Konsulatu RP w Sankt Petersburgu – dodaje Zbigniew Szmurło.
To nie koniec wojaży. W przyszłym roku wystawa trafi do estońskiej Narwi, miasta partnerskiego Elbląga. Rozpoczęto również starania, aby pokazana została także w Kaliningradzie. (mstan/bsc)







![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














