Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pozorowanie homofobicznych ataków, śmierć na koncercie i popkultura a stan wojenny. Posłuchaj audycji Okno na Kulturę

fot. mat. prasowe / Astroworld i Travis Scott

Pozorowanie rasistowskiego i homofobicznego ataku na amerykańskiego aktora Jussie Smolletta. Tragedia na koncercie rapera Travisa Scotta podczas festiwalu Astroworld i polska popkultura a stan wojenny.

Amerykański aktor, Jussie Smollett, został uznany winnym przez sąd w Chicago upozorowania rasistowskiego, homofobicznego ataku na siebie.  Do ataku miało dojść w nocy na ulicach Chicago. 39-letni Smollett, jedna z gwiazd serialu „Imperium”, nie przyznał się do winy przed sądem i do końca zaprzeczał, jakoby upozorował atak.  Ława przysięgłych nie dała wiary zapewnieniom aktora i uznała go winnym pięciu z sześciu stawianych mu zarzutów. Każdy z nich jest zagrożony karą do trzech lat więzienia.

Tegoroczna edycja festiwalu Astroworld Travisa Scotta zakończyła się gigantyczną tragedią. W wyniku naporu tłumu na barierki zginęło 10 osób, a ponad 300 zostało rannych. Raper podczas koncertów nawołuje do przemocy. Czy jest społeczne przyzwolenie na promowanie przemocowych treści?

40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.  Jak popkultura reagowała na stan wojenny i jak dziś reaguje? Kto jest winny niewiedzy nowych pokoleń o tym, co wydarzyło się w Polsce 40 lat temu?

Posłuchaj audycji Łukasza Adamskiego i Grzegorza Kasjaniuka

00:00 / 00:00

Autor: G. Kasjaniuk

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stan wojenny, Łukasz Adamski, okno na kulturę, Grzegorz Kasjaniuk, Travis Scott, Jussie Smollett
Osobiste wspomnienia przelane na papier. Zenon Złakowski wydał książkę „Mój stan wojenny”

Ukazała się nowa książka Zenona Złakowskiego. „Mój stan wojenny” to wspomnienia olsztyńskiego poety, pisarza, wieloletniego dziennikarza Radia Olsztyn i działacza antykomunistycznej opozycji. To osobiste wspomnienie lat...

Zamknij
RadioOlsztynTV