Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy zawodników Folty Silvant Racing Team Warmia Mazury. Młodzi kolarze będą się ścigali z najlepszymi w kraju

Fot. K. Kaszubski

Grupa kolarska Folta Silvant Racing Team Warmia Mazury zaprezentowała się przed nowy sezonem. Wszyscy zawodnicy są wychowankami klubów z naszego regionu.

Grupa ma ambicje startować w tym sezonie w  najważniejszych imprezach kolarskich w kraju, na które pozwoli im licencja. Zespół wraz z nowymi strojami został przedstawiony podczas elbląskiej gali Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego. Wojciech Walkiewicz honorowy prezydent europejskiej federacji kolarskiej podkreślił olbrzymi wkład w powstanie teamu braci Piotra i Adama Wadeckich.

00:00 / 00:00

Dawid Burczak kapitan drużyny zaznaczył, że młodzi kolarze będą ścigali się z najlepszymi w kraju i to w najwyższej kategorii elita.

00:00 / 00:00

Zawodnicy reprezentujący w zawodowym peletonie Warmię i Mazury mogą liczyć na finansowe wsparcie miasta mówiła Alicja Dzietowiecka, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w olsztyńskim ratuszu.

00:00 / 00:00

Cezary Zamana pochodzący z Ełku, jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych, przestrzegał przed zbyt dużymi nadziejami na natychmiastowy sukces warmińsko-mazurskiej ekipy w zawodowym peletonie.

00:00 / 00:00

Radio Olsztyn zostało patronem medialnym Folta Silvant Racing Team Warmia Mazury. Pierwszy wyścig, na starcie którego stanie warmińsko-mazurska grupa kolarska, odbędzie się 3 kwietnia.

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolarstwo
Mają ambicje i chcą wygrywać. Radio Olsztyn patronem medialnym grupy kolarskiej Folta Silvant Racing Team Warmia Mazury

Folta Silvant Racing Team Warmia Mazury - to nazwa grupy kolarskiej, która chce podbić krajowe szosy. Celem ekipy jest zajęcie jak najlepszych miejsc w wyścigach kolarskich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV