Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy program 11. Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Jakie nowości przygotowali organizatorzy?

Fot. D. Grzymska

Będzie smacznie, nastrojowo, charytatywnie i ekologicznie – znamy program 11. Warmińskiego Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się w Olsztynie. Na Starym Mieście stanie również świąteczny wóz Radia Olsztyn, w którym będzie można nagrać życzenia dla bliskich.

Po raz pierwszy organizację imprezy wziął na siebie Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i jak zapowiada dyrektor Mariusz Sieniewicz, będzie wiele nowości.

00:00 / 00:00

Jak zapewniają organizatorzy tym razem będzie ekologicznie – czyli światełka ledowe, sanie zaprzężone w rowery i napędzane ludzkimi mięśniami, ceramiczne kubki na kaucję, papierowe torebki, talerzyki oraz sztućce. Przygotowano też różnego rodzaju warsztaty np. nauka robienia ekoprezentów czy pokaz kulinarny z gotowania bez resztek. Dlatego hasło, które przyświeca tegorocznemu Warmińskiemu Jarmarkowi Świątecznemu to „Naturalne Święta” – mówi Natalia Tejs z MOKU-u.

00:00 / 00:00

Jak co roku nie zabraknie też Mikołaja z Rovaniemi. Przez trzy dni przez godzinę będzie spotykał się z dziećmi na scenie staromiejskiej, ale nie tylko – mówi Piotr Pancer z MOK-u.

00:00 / 00:00

Wszyscy goście jarmarku będą mogli nagrać życzenia bożonarodzeniowe dla swoich bliskich. Na Starym Mieście stanie specjalnie przystrojony wóz transmisyjny Radia Olsztyn. Życzenia zostaną wyemitowane na naszej antenie 24 grudnia po godzinie 18.

Wśród zaproszonych artystów znajdą się takie postaci jak: Stanisław Soyka, Czesław Mozil, Michał Milowicz, czy Krystyna Czubówna. Po raz pierwszy odbędzie się także bieg mikołajkowy na 5 km, z którego dochód przeznaczony zostanie na oddział dziecięcy szpitala psychiatrycznego w Olsztynie. Jarmark potrwa cztery dni, od 12 do 15 grudnia.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Świąteczny Jarmark Warmińaki

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, Mariusz Sieniewicz, program, Natalia Tejs, Piotr Pancer
Tylko do końca listopada można złożyć wniosek o świadczenie „Dobry start”. Do tej pory na Warmii i Mazurach złożono ich 117 tysięcy

"Dobry start" to 300 złotych na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka - przypominają ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej oraz służby wojewody. Świadczenie z...

Zamknij
RadioOlsztynTV