Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Poznaliśmy nazwisko nowego drugiego zastępcy prezydenta Olsztyna

Fot. P. Getka

Justyna Sarna-Pezowicz została powołana w czwartek na stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Olsztyna. Przejęła obowiązki poprzedniczki, Haliny Zaborowskiej-Boruch, która odeszła z ratusza, by kierować duża spółdzielnią mieszkaniową. Sarna-Pezowicz zapowiedziała, że w pracy będzie zwracała uwagę m.in. na klimat i środowisko.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przedstawiając Justynę Sarnę-Pezowicz podkreślał, że od 2007 r. pracuje ona w urzędzie miasta, doskonale zna uwarunkowania pracy w samorządzie, jest sprawną i bardzo kompetentną urzędniczką. W przeszłości m.in. kierowała wydziałem strategii i funduszy europejskich.

Sarna-Pezowicz jest bezpartyjna, jej stanowisko zgodnie z umową koalicyjną, obsadza prezydent miasta. Grzymowicz zapowiedział, że nowa wiceprezydent będzie nadzorowała m.in. miejskie inwestycje, fundusze europejskie, geodezję.

Przejmie zakres obowiązków poprzedniczki, pani Haliny Zaborowskiej-Boruch, która obecnie realizuje się w spółdzielczości

– powiedział Grzymowicz.

Urodziłam się w Olsztynie i całe życie, świadomie, związałam z tym miastem, z Warmią. Uważam, że to miasto i region są piękne i będę pracowała na jego rzecz

– zapewniła Sarna-Pezowicz.

Nowa zastępczyni prezydenta podkreśla, że praca na rzecz miasta daje jej dużo satysfakcji.

W dotychczasowej pracy poświęcałam się projektom unijnym, ale także programami strategicznymi, np. teraz jest to program rewitalizacji. Przed nami nowa perspektywa unijna. Wszystko, co jest zapisane w tych dokumentach, będzie musiało być przełożone na konkretne projekty.

00:00 / 00:00

Zapowiedziała, że w podejmowanych działaniach będzie kierowała się m.in. dobrem środowiska i klimatem. Dodała też, że miasto nadal zamierza sięgać po unijne pieniądze zarówno na inwestycje, jak i projekty służące rozwojowi społecznemu.

Prezydent Olsztyna ma trzech zastępców, pierwszym jest Ewa Kaliszuk (PO), drugim Justyna Sarna-Pezowicz, a trzecim Grzegorz Wieczorek (PO). Przez całą obecną kadencję samorządu klub prezydenta Piotra Grzymowicza pozostaje w koalicji z PO.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, Olsztyn, ratusz, prezydent Olsztyna, powołanie
Ratuszowa iglica wróciła na swoje miejsce

Uszkodzona podczas wichury iglica musiała być zdemontowana, pod nadzorem konserwatora naprawiona i z powrotem posadowiona na szczycie olsztyńskiego ratusza. Jej powrót na miejsce nie odbył się...

Zamknij
RadioOlsztynTV