Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy laureatów w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Europejskiej. „Każdy występ to nowe doświadczenie”

Fot. Pixabay.com

140 młodych wokalistów – solistów i zespoły – wzięło udział w XX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Europejskiej.

Każdy z wykonawców musiał w eliminacjach zaprezentować utwór śpiewany po polsku oraz w języku jednego z krajów europejskich. Ta formuła znakomicie się sprawdziła, a młodzież chętnie poznaje utwory wykonawców z różnych kultur Europy – powiedział Radiu Olsztyn organizator Festiwalu Mirosław Piekut – wicedyrektor Pałacu Młodzieży. Co prawda najczęściej były śpiewane anglosaskie hity, ale młodzi wykonawcy sięgali także po piosenki czeskie, francuskie, hiszpańskie, czy ukraińskie.

00:00 / 00:00

Oktawia Bernaś i Zofia Sidorowicz – uczennice orneckich szkół przyjechały do Olsztyna po naukę i doświadczenie sceniczne.

00:00 / 00:00

Każdy z uczestników liczy na sukces na miarę Piotra Sołoduchy – jednego z liderów zespołu Enej, który przed laty zwyciężył w Konkursie Piosenki Europejskiej. Jury składające się z doświadczonych muzyków i pedagogów po dwóch dniach przesłuchań wyłoniło finałową 20, która zaprezentowała się dzisiaj. Laureatką Grand Prix została Alicja Jeznach z Kętrzyna. Pierwsze miejsce zajęła Oktawia Bernaś, a kolejne Wiktoria Barchańska i Anastazja Maciąg.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śpiew, Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej, Mirosław Piekut, Oktawia Bernaś, Zofia Sidorowicz
Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu najmłodszych. W Ełku ponad tysiąc dzieci zaśpiewało hymn

Przedszkolaki i uczniowie z Ełku uczcili odzyskanie przez Polskę niepodległości śpiewając w amfiteatrze hymn państwowy. Mazurek Dąbrowskiego wykonało prawie 1300 maluchów. Organizatorem wspólnego śpiewania było miejskie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV