Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożegnaliśmy dziennikarkę Radia Olsztyn – Annę Kochanowską. Audycja poświęcona jej pamięci o 18.30

Fot. Archiwum Radia Olsztyn

Dziś pożegnaliśmy Annę Kochanowską – dziennikarkę, felietonistkę, autorkę wielu słuchowisk dla dzieci i młodzieży oraz popularnych szopek noworocznych prezentowanych przez Radio Olsztyn w latach 60. ubiegłego wieku.

Do pracy w Radiu Olsztyn Annę Kochanowską przyjmował pod koniec lat 50. Bronisław Sałuda.

Była to okazja, żeby fachowca do działu literackiego zdobyć. Została tutaj zaakceptowana. Nie mogło być inaczej, bo to była osoba niebywale pogodna, przyjazna, punktualna i obowiązkowa. Same superlatywy.

00:00 / 00:00

Anna Kochanowska przez wiele lat była kierownikiem literackim Radia Olsztyn. Po przejściu na emeryturę pisała felietony emitowane na naszej antenie.

00:00 / 00:00

Anna Kochanowska była także kierownikiem literackim Teatru im. Stefana Jaracza, prezeską olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze”. Dwukrotnie – posłanką na sejm z listy Stronnictwa Demokratycznego. Dziennikarka zmarła 31 maja.

Audycja poświęcona Annie Kochanowskiej zostanie wyemitowana o 18:30.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dziennikarka
Nie żyje Anna Kochanowska – wieloletnia dziennikarka Radia Olsztyn

W życiu zawodowym Anna Kochanowska związana była nie tylko z rozgłośnią w Olsztynie, ale także w Bydgoszczy i Szczecinie. Autorka licznych felietonów, kierownik literacki Teatru im....

Zamknij
RadioOlsztynTV