Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powikłania po zabiegach medycyny estetycznej

Badania profilaktyczne w kierunku raka szyjki macicy oraz powikłania po zabiegach medycyny estetycznej – na te tematy Agnieszka Lipczyńska rozmawiała z ekspertami w audycji Na zdrowie.

Rak szyjki macicy rocznie diagnozowany jest u ok. 3,500 kobiet. Połowa z nich umiera. Te statystyki można poprawić, jeśli Panie będą regularnie się badać. Doktor Janina Lipińska – konsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii i położnictwa podkreśla, że cytologia pozwala wykryć bardzo wczesne zmiany przedrakowe, co gwarantuje skuteczne leczenie.

00:00 / 00:00

Coraz więcej pacjentów trafia do Kliniki Dermatologii Szpitala Miejskiego w Olsztynie z powikłaniami po zabiegach medycyny estetycznej. Najczęstszą przyczyną komplikacji jest wykonywanie zabiegów przez osoby niekompetentne oraz stosowanie produktów niezarejestrowanych w Polsce. Naszym ekspertem jest prof.UWM Agnieszka Owczarczyk-Saczonek – konsultant wojewódzki w dziedzinie dermatologii, koordynator Kliniki Dermatologii Szpitala Miejskiego w Olsztynie.

Redakcja: A. Chmielewska za A. Lipczyńska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ponad siedemset zakażeń w regionie, najwięcej w Olsztynie. Ministerstwo Zdrowia podaje najświeższe dane

Ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 8 tysięcy 510 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 254 osoby. Najwięcej zakażeń jest na Mazowszu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV