Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powiat elbląski otrzymał dofinansowanie na przywrócenie połączeń autobusowych

Fot. Aneta Pastuszka

W województwie warmińsko-mazurskim powiat elbląski jest rekordzistą, ponieważ złożył wnioski na 44 linie. Dopłatę na przywrócenie połączeń autobusowych zwiększono z 1 do 3 złotych za wozokilometr.

To spowodowało większe zainteresowanie samorządów – wyjaśnia wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Złożono wnioski na przywrócenie 164 linii autobusowych. Z czego 44 to linie autobusowe w powiecie elbląskim. To rekordowa kwota środków przeznaczona na ten cel.

Powiat elbląski otrzymał 3,5 miliona złotych dofinansowania na przywrócenie połączeń, które na przestrzeni ostatnich lat zostały zlikwidowane. Pozwoli to na skomunikowanie poszczególnych miejscowości w regionie. W ramach programu przywrócona zostanie m.in. linia autobusowa na trasie Karczowiska Górne – Gajewiec – Jasionno – Zwierzno – mówi wójt Gronowa Elbląskiego Marcin Ślęzak.

W powiecie elbląskim połączenia mają ruszyć od stycznia.

Gminy otrzymają na ten cel prawie 12 milionów dofinansowania. Pieniądze pochodzą z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Fot. Aneta Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w autobus, dofinansowanie, powiat elbląski
W Elblągu przybędzie ponad 200 miejsc dla przedszkolaków

Elbląskie Zatorze będzie miało nowe przedszkole i żłobek. Powstanie dzięki dofinansowaniu z dwóch rządowych programów: Inwestycji Lokalnych i Maluch. Miasto dostanie na ten cel 8 mln...

Zamknij
RadioOlsztynTV