Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Potwierdzono 3 nowe przypadki koronawirusa na Warmii i Mazurach. Zmarła kolejna osoba

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano o 34 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce, łączny bilans to 1085. Resort podał, że w Koszalinie zmarła piętnasta zakażona osoba, to 67-letni mężczyzna.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: dziewięciu osób z woj. lubelskiego, sześciu z woj. śląskiego, czterech z woj. kujawsko-pomorskiego, trzech woj. pomorskiego, trzech z woj. wielkopolskiego, trzech z woj. małopolskiego, trzech z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po jednej osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Zakażone osoby to młoda kobieta z Olsztyna, oraz dwaj mężczyźni z powiatu nowomiejskiego – jeden młody, drugi w średnim wieku. Wszyscy są w stanie dobrym. Te trzy przypadki to tzw. transmisja wewnętrzna, czyli zakażenia rodzime

– powiedział rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, Krzysztof Guzek.

00:00 / 00:00

To 36. przypadek zakażenia w województwie warmińsko-mazurskim.

Ministerstwo przekazało, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące.

Resort podał też, że w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 1085 osób, 15 z nich zmarło.

 

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)/P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, region, uwaga, pilne, zakażenie, koronawirus
WHO obala kolejny mit w sprawie COVID-19. „Młodzi ludzie również są w niebezpieczeństwie”

Ludzie młodzi nie powinni lekceważyć zakażenia koronawirusem, oni również mogą chorować. Poza tym przenoszą infekcję na inne osoby, w tym na seniorów, co może być kwestią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV