Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Potrzebne są plecaki i przybory szkolne. Przyłącz się do akcji „Pierwszy dzwonek”!

Fot. Adobe Stock

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu rozpoczęło kolejną edycji akcji Pierwszy dzwonek. To organizowana od 6 lat z dużym sukcesem zbiórka przyborów i akcesoriów szkolnych na rzecz dzieci, które potrzebują takiego wsparcia na nowy rok szkolny.

– To nasza sztandarowa akcja. Potrzebne są plecaki, kredki, piórniki, farbki – wszystko co służy do nauki – wyjaśnia Natalia Sadowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

00:00 / 00:00

– Darczyńcami są osoby dorosłe, ale przede wszystkim to dzieci, które dzielą się z innymi. Potrafią odmówić sobie, żeby te fajne rzeczy dostali inni – podkreśla Laura Mickiewicz.

00:00 / 00:00

Dary jak co roku zostaną przekazane dzieciom z Domu Dziecka i podopiecznym domu pomocy społecznej w Elblągu. Trafią także do dwóch placówek w Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej. Akcja trwa zawsze do 17 września, ale dary przyjmowane także po tym terminie.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, wyprawka szkolna, przybory szkolne, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu
Szef MEiN Przemysław Czarnek: wracamy stacjonarnie do szkół 1 września

Wracamy stacjonarnie do szkół 1 września. Nie jesteśmy zaskoczeni wzrostem zakażeń koronawirusem - mówił we wtorek szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przyznał, że resort...

Zamknij
RadioOlsztynTV