Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Postrzelony Ukrainiec zdrowieje w Bartoszycach

Olesia Rapowa (z prawej) rozmawia z Lucyną Krawiecką, żoną księdza kościoła greckokatolickiego w Bartoszycach. Fot. M. Sieraj

Poprawia się stan zdrowia Iwana Rapowyja, mieszkańca Lwowa, który został postrzelony w pierś, brzuch i biodro podczas starć na Majdanie.

Iwana Rapowyja postrzelił jeden ze snajperów w momencie gdy udzielał pomocy rannemu. Ukrainiec od kilku dni hospitalizowany jest w szpitalu w Bartoszycach. Został tu przewieziony ze szpitala w Kijowie. Mężczyzna trafił na leczenie do Polski dzięki zawiązanemu niedawno Powiatowemu Komitetowi Pomocy „Razem z Ukrainą”.

W Bartoszycach Iwan przebywa wraz żoną Olesią. Mimo, że władze powiatu bartoszyckiego zaproponowały małżeństwu z Ukrainy pomoc w osiedleniu się w Polsce, rodzina chce wracać do swojej ojczyzny jak tylko poprawi się stan zdrowia 35-latka.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn, żona Iwana – Olesia Rapowa mimo, że podoba im się w Polsce nie mogą wyjechać z Ukrainy na stałe. Olesia i jej mąż mają nadzieję, że życie na Ukrainie zmieni się na lepsze, bo – jak dodaje – strach pomyśleć co byłoby gdyby cały ten wysiłek ludzi poszedłby na marne.

00:00 / 00:00

Ukraińskie małżeństwo od 20 lutego nie było jeszcze w domu. W rodzinnym Lwowie czeka na nich dwójka dzieci i rodzina. (msier/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, szpital, ranny, Majdan, Ukrainka
Do Olsztyna i Bartoszyc trafili ranni w Kijowie Ukraińcy

Mają rany postrzałowe i złamania, są pobici. Na razie przechodzą badania diagnostyczne. Dwaj Ukraińcy z kijowskiego Majdanu leczą się na Warmii i Mazurach. W uniwersyteckim szpitalu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV