Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Posłowie Z. Ziejewski i R. Gontarz o wyniku W. Kosiniaka-Kamysza w wyborach prezydenckich. Kogo PSL poprze w drugiej turze?

Zbigniew Ziejewski i Robert Gontarz

Mieliśmy doskonały program. Niestety nie kupiono tego – tak w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn o słabym wyniku kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach prezydenckich mówił poseł tej partii Zbigniew Ziejewski.

Winą za zły wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza poseł Ziejewski obciążył przedwyborcze sondaże.

Te sondaże, które pojawiały się w różnych mediach publicznych wskazywały najpierw, że w pierwszej turze, w wyborach, które miały się odbyć 10 maja, to były prognozy na poziomie 8-10 procent, druga tura dla Kamysza. Niestety do gry wszedł Rafał Trzaskowski i raptem te sondaże się zmieniły. I teraz też nie wiemy, dlaczego to tak się zmieniło, będziemy to analizować.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Gontarz uważa, że PSL nie poradziło sobie w kampanii, a Władysław Kosiniak-Kamysz wypadł w niej bardzo słabo.

Zwróćmy uwagę, że w województwie warmińsko-mazurskim zdobył około 15 tysięcy głosów. To jest prawie 4-5 razy mniej niż Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło w wyborach parlamentarnych. To jest fatalny wynik.

Władysław Kosiniak-Kamysz w niedzielnych wyborach zdobył 2,36 procent głosów. Pierwszą turę wyborów wygrał Andrzej Duda, który w drugiej będzie walczył o prezydencki fotel z Rafałem Trzaskowskim.

Poseł Zbigniew Ziejewski dodał, że PSL podejmie decyzję „w stosownym czasie”, kogo poprze w drugiej turze. Zaznaczył, że jego partia uważnie przygląda się programom obu kandydatów.

Jeśli programy prezydentów, które teraz głoszą, będą się sprawdzały z programem PSL, to wybierzemy tego kandydata optymalnego.

Poseł PiS Robert Gontarz podkreślił, że głęboko wierzy w zwycięstwo Andrzeja Dudy, ale liczy także na poparcie wyborców, którzy nie oddali w pierwszej turze głosów na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Zwracam się do wszystkich, którym na sercu leży dobro Polski, aby zagłosowali na pana prezydenta, ponieważ od tego zależy, czy w 2025 roku będziemy rzeczywiście w kraju rozwijającym się.

Druga tura wyborów ma się odbyć 12 lipca.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego ze Zbigniewem Ziejewskim i Robertem Gontarzem

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Władysław Kosiniak-Kamysz, Zbigniew Ziejewski
Piotr Sarnacki: Województwo warmińsko-mazurskie od lat jest we frekwencyjnym „ogonie”

Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich także w województwie warmińsko-mazurskim. Zdobył w naszym regionie 40,10% głosów. Na drugim miejscu w województwie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV