Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie z regionu o waloryzacji 500 Plus. Posłuchaj Porannych Pytań

Od prawej: Jerzy Małecki (PiS), Zbigniew Ziejewski (PSL)

Planowana waloryzacja świadczenia 500 Plus do 800 złotych miesięcznie na dziecko była jednym z tematów Porannych Pytań Radia Olsztyn.

Poseł Jerzy Małecki z Prawa i Sprawiedliwości był pytany o termin zmiany wysokości tego świadczenia. Dlaczego 1 stycznia przyszłego roku, a nie wcześniej – jak sugeruje opozycja?

Jest to logistycznie nie do zrealizowania. Dziś mamy 25 maja, czyli Sejm miałby przyjąć to na tym posiedzeniu. Następnie ta ustawa poszłaby do Senatu, którego posiedzenie nie jest jeszcze zwołane, może być pod koniec czerwca. Tam zostaną wprowadzone poprawki i ustawa wraca do Sejmu (…). 1 czerwca czy 1 lipca jest to termin nierealny.

Politycy PSL-u sugerują, że waloryzacja 500 Plus powinna dotyczyć tylko osób pracujących. Dlatego posła Zbigniewa Ziejewskiego pytaliśmy np. o matki samotnie wychowujące dzieci.

Jesteśmy za waloryzacją 500 Plus tylko dla osób pracujących. W mediach pojawiły się jednak fałszywe informacje, że PSL chciałby odebrać świadczenie samotnym matkom. To jest powielanie kłamstw.

Takiemu rozwiązaniu stanowczo zaprzecza Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Twierdzi, że to świadczenie ma być powszechne.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w 500 plus, Jerzy Małecki
Mylą pesele i numery kont. Błędy przy wypełnianiu wniosków o 500 plus

Podczas elektronicznego składania wniosków o świadczenie 500 plus rodzice często mylą pesele. Zamiast numeru dziecka podają swój. Poza tym zdarzają się błędy literowe i złe numery...

Zamknij
RadioOlsztynTV