Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłanka Lidia Staroń odchodzi z PO

Posłanka Lidia Staroń odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Fot. L. Tekielski

Niepewna przyszłość polityczna jednej z najbardziej znanych olsztyńskich posłanek. Lidia Staroń ogłosiła, że odchodzi z partii i klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Jako jedną z przyczyn Lidia Staroń podała lekceważenie jej działań na rzecz poszkodowanych przez komorników czy członków spółdzielni mieszkaniowych.

00:00 / 00:00

Decyzję o odejściu posłanka podjęła podczas ostatniego posiedzenia klubu gdy okazało się, że nie będą procedowane proponowane przez nią zmiany w prawie.

00:00 / 00:00

Lidia Staroń nie komentowała pogłosek jakoby odeszła z PO, bo nie znalazła się na liście wyborczej Platformy Obywatelskiej w okręgu olsztyńskim. Parlamentarzystka nie wyklucza że stała się nie wygodna dla wielu środowisk.

00:00 / 00:00

Radiu Olsztyn posłanka powiedziała, że chciałaby dalej zajmować się polityką. Z jakim ugrupowaniem mogłaby wystartować w najbliższych wyborach ogłosi za kilka dni.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit, który kieruje partią w okręgu olsztyńskim twierdzi, że z nim Lidia Staroń nie rozmawiała. Poseł dodaje, że trudno byłoby mu znaleźć dla niej miejsce na listach wyborczych PiS.

00:00 / 00:00

Na listach wyborczych PiS będą oprócz kandydatów tej partii również politycy Solidarnej Polski i Polski Razem. A ostateczny kształt list ma być zatwierdzony przez Jarosława Kaczyńskiego na początku września.

Posłanka Lidia Staroń. Fot. K. Kaszubski

(tek/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, PO, Platforma Obywatelska, Lidia Staroń
Zarząd PO w Olsztynie zatwierdził listy wyborcze

Zarząd PO zatwierdził listy wyborcze w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jak poinformował Radio Olsztyn Jacek Protas, szef struktur Platformy w województwie warmińsko-mazurskim, w okręgach obejmujących nasz region...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV