Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Leonard Krasulski w Radzie Doradców Politycznych Premiera. „Chcę pracować na rzecz terenów popegeerowskich”

Rada Doradców Politycznych Premiera. Fot. Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki powołał Radę Doradców Politycznych, która jest organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów. W jej skład weszło 21 osób, w tym przedstawiciel województwa warmińsko-mazurskiego.

Do grona doradców dołączył Leonard Krasulski, poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu elbląskiego. Do głównych zadań Rady Doradców Politycznych należy ocena sytuacji polityczno-ekonomicznej kraju, w szczególności w sytuacjach kryzysowych.

Członkowie Rady mają przedstawiać swoje propozycje i opinie oraz wskazywać m.in. kierunki rozwoju gospodarki, polityki, czy spraw społecznych. Poseł Leonard Krasulski zaznaczył, że chce kontynuować swoją pracę m.in. na rzecz terenów popegeerowskich.

Udział w pracach Rady jest nieodpłatny. Pierwsze posiedzenie odbędzie się 16 marca. Wtedy mają zapaść decyzje o kierunkach działań jej członków. Przewodniczącym został poseł i były minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PGR, Leonard Krasulski
Remonty dróg i budowa wodociągów priorytetem popegeerowskich gmin. Kolejne samorządy liczą na wsparcie

Ponad 260 wniosków o dofinansowanie z programu wsparcia gmin popegeerowskich złożyły samorządy z Warmii i Mazur. Na finansowe wsparcie liczą gminy z powiatu elbląskiego i braniewskiego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV