Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł L. Krasulski: otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej najważniejszym wydarzeniem roku

Leonard Krasulski. Fot. J. Sulecki

– Najważniejsze wydarzenie mijającego roku dotyczy – powiem nieskromnie – mojej działalności – podkreśla gość Porannych Pytań, poseł Ziemi Elbląskiej z Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski. To oczywiście otwarcie przekopu na Mierzei Wiślanej, czyli oddanie pierwszego etapu budowy nowej drogi wodnej do Elbląga.

– To jest okno na świat, które musi być cały czas otwarte i powinniśmy nie tylko się cieszyć z tego, ale też w pełni korzystać przede wszystkim ekonomicznie. To też nadzieja związana z Portem Morskim w Elblągu, że będzie się on rozwijał i że będzie on łakomym kąskiem dla inwestorów – dodaje poseł.

To także szansa dla tzw. obszarów popegeerowskich na ożywienie i na pracę. Zdaniem Leonarda Krasulskiego, ta nazwa powinna już zniknąć. Po latach zaniedbań wiele się tam zmienia – drogi, komunikacja, infrastruktura. To powinno też wpłynąć na identyfikację mieszkańców regionu, który nie jest ani Warmią, ani Mazurami, ale też nie Powiślem.

Na przyszły rok życzę sobie i wszystkim realizacji marzenia życia, czyli otwarcia portu – to jest ważne. I dużo zdrowia i pomyślności dla słuchaczy Radia Olsztyn

– powiedział poseł.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, port, inwestycje, Poranne Pytania
M. Kazimierczuk: zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław kluczową sprawą

- Zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław Elbląskich i modernizacja systemu hydrotechnicznego jest kluczową sprawą nie tylko dla regionu, ale też kraju – uważa gość Porannych Pytań dr Marcin...

Zamknij
RadioOlsztynTV