Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Port w Elblągu z lepszym bilansem przeładunków niż w roku poprzednim

fot. P. Getka

– Do końca roku jeszcze mamy trochę czasu, ale już można się cieszyć z lepszego bilansu przeładunków niż w 2021 – podkreśla dyrektor Portu Morskiego w Elblągu Arkadiusz Zgliński. To wciąż poniżej możliwości, ale dobrze, że port nie zaprzestał pracy mimo wojny w Ukrainie i wielu restrykcji dotyczących wymiany z Rosją.

125 tysięcy ton – tyle przeładowano w porcie w ubiegłym roku, a teraz do końca września już ponad 132 tysiące ton. Oczywiście tych towarów byłoby znacznie więcej gdyby nie sankcje unijne

– dodaje Arkadiusz Zgliński.

00:00 / 00:00

Port Morski w Elblągu nadal korzysta – choć w ograniczony sposób – ze starej drogi wodnej z przejściem przez Cieśninę Piławską na terenie obwodu kaliningradzkiego. I czeka na dokończenie nowej, niezależnej przez przekop w Nowym Świecie.

Wciąż też otwarta jest kwestia wejścia Skarbu Państwa jako wspólnika portu z ofertą 100 mln zł na najpilniejsze inwestycje portowe.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w port, inwestycje, bilans, przeładunek
Ogrodnicy na przekopie Mierzei Wiślanej. Port jest obsadzany roślinami

Mimo, że kanał, śluza, mosty i drogi na przekopie Mierzei Wiślanej oddane zostały do użytku we wrześniu, nadal toczą się tam prace. Tym razem teren zajęli...

Zamknij
RadioOlsztynTV