Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porozumienie chce znakowania rosyjskich produktów. Jest gotowy projekt nowelizacji prawa

Fot. TT Michał Wypij

Wesprzyjmy walczących Ukraińców bojkotem towarów z Rosji – apeluje Porozumienie. Jest projekt nowelizacji ustawy prawo przedsiębiorców.

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę przygotowaliśmy projekt nowelizacji ustawy prawo przedsiębiorców – mówi olsztyński poseł Porozumienia Michał Wypij.

Chcielibyśmy pomóc, aby w sposób jednoznaczny, transparentny i uczciwy, wszystkie produkty pochodzenia rosyjskiego były oznaczane w ten sposób, żeby Polacy mieli wybór i mogli przyłączyć się, w sposób świadomy, do bojkotu gospodarczego.

Chcemy wyraźnego oznaczenia produktów z Rosji – wyjaśnia mecenas Marcin Kotowski, który uczestniczył w przygotowaniu noweli.

Chcemy aby produkty z Federacji Rosyjskiej miały widoczną flagę Federacji Rosyjskiej umieszczoną na opakowaniu. Chcemy, aby oznaczenie to rzucało się w oczy konsumentom i mogli świadomie wybierać bez wczytywania się na odwrocie opakowania, kto wyprodukował dany produkt. Dla kupujących byłby to wyraźny sygnał: wspierasz machinę wojenną Putina.

Poseł Michał Wypij uważa, że taka nowelizacja zdecydowanie ułatwi bojkot rosyjskich produktów.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, Rosja, porozumienie, sklepy, Michał Wypij
Elbląg: pomoc uchodźcom pod kontrolą organizacji pozarządowych

Sposoby pomocy Ukrainie – były głównym tematem spotkania wolontariuszy i organizacji charytatywnych, które zorganizowano w Elblągu. Do dawnego hotelu przy ulicy Związku Jaszczurczego przyszły osoby prywatne...

Zamknij
RadioOlsztynTV