DZIŚ: 10 °C pogoda dziś

Porażka Stomilu z Bielsku-Białej. Zmiana lidera Fortuna 1 Ligi

Bez niespodzianki zakończyło się wyjazdowe spotkanie Stomilu Olsztyn z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale pewnie wygrali rywalizację 2:0, choć piłkarze z Olsztyna mieli dogodne okazje do zmiany wyniku. Zwycięstwo dało gospodarzom prowadzenie w tabeli.

W pierwszych 45 minutach Podbeskidzie przeważało w posiadaniu piłki oraz w liczbie przeprowadzonych ataków. Statystyki te nie przełożyły się na skuteczność i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą część meczu bielszczanie rozpoczęli z animuszem i sporym szczęściem. W 59 minucie Sierpina dośrodkowywał piłkę w pole karne, a Bilińskiego ubiegł Bondarenko, który samobójczym strzałem pokonał własnego bramkarza.

Po chwili górale prowadził już dwiema bramkami. W 63 minucie dośrodkowanie Rafała Figiela doskonale wykorzystał Karol Danielak, który zdobył swoją 12 bramkę w sezonie i zbliżył bielszczan do 3 punktów.

Olsztynianie mogli, a nawet powinni zdobyć bramkę kontaktową, kiedy po akcji Hinokio jeden z zawodników Stomilu wyszedł sam na sam z Polačkiem, ale strzał zablokował Aleksander Komor.

Po ostatnim gwizdku sędziego gromkie brawa i gratulacje od fanów zgromadzonych na stadionie zebrali zawodnicy Podbeskidzia, którzy dzięki zwycięstwu objęli prowadzenie w tabeli. Po 28 kolejkach Stomil Olsztyn z dorobkiem 36 punktów zajmuje 13 miejsce.

Bramki: 58’ Bondarenko (samobójczy gol), 63’ Danielak

Żółte kartki: Komor – Carolina, Bucholc, Bondarenko

Podbeskidzie: Polaček – Jaroch, Osyra, Komor, Gach – Danielak (80’ Rzuchowski), Nowak, Figiel, Sierpina – Laskowski (59’ Sopoćko) – Biliński (70’ Roginić)

Stomil: Skiba – Bucholc, Bondarenko, Biedrzycki, Straus – Hinokio, Tecław (65’ Siemaszko), Hajda (65’ Kubaň), Carolina – van Huffel (75’ Lech), Sobczak

Źródło: Flashscore.pl

🎥🎤 Grzegorz Lech: Jest dużo wniosków ⚪🔵

Opublikowany przez Stomil Olsztyn Niedziela, 28 czerwca 2020

Redakcja: Ł. Sadlak/B.Świerkowska-Chromy

Więcej w mecz, Stomil Olsztyn, video, Podbeskidzie Bielsko-Biała
W niedzielę Stomil Olsztyn zmierzy się Podbeskidziem Bielsko-Biała

Po wygranej z ostatnimi w rozgrywkach Wigrami Suwałki 1:0, tym razem piłkarzy Stomilu Olsztyn czeka rywal z drugiego bieguna tabeli Fortuna pierwszej ligi. W niedzielę o 15.00...