DZIŚ: 17 °C pogoda dziś

Sokół prawie pewny spadku. Olimpia oddala się od baraży

Piłkarze Olimpii Elbląg. Fot. FB Olimpia Elbląg

Sokół Ostróda na sześć kolejek przed końcem sezonu praktycznie zdegradowany do III ligi. Podopieczni Wojciecha Figurskiego zremisowali na własnym stadionie z rezerwami Śląska Wrocław 1:1 (1:1). Z kolei Olimpia przegrała u siebie z Wisłą Puławy 0:2 (0:1). Oznacza to, że elblążanie oddalają się od miejsc dających awans na grę w barażach o awans do I Ligi.

W meczu Sokoła z rezerwami Śląska wszystko szło właściwie po myśli gospodarzy. Ostródzianie stwarzali sytuacje, a jedną z nich udało im się zamienić na bramkę w 34. minucie, gdy do siatki trafił Dawid Wojtyra. Radość nie trwała jednak długo, bo 180 sekund później wyrównał Dawid Bergier.

W drugiej połowie wynik nie zmienił się, a to oznacza, że Sokół praktycznie może przyzwyczajać się do degradacji do III ligi. Ostródzianie na sześć kolejek przed końcem sezonu mają osiemnaście punktów straty do bezpiecznego miejsca.

Jeszcze gorzej w Wielką Sobotę poszło elbląskiej Olimpii. Tyle że podopieczni Tomasza Grzegorczyka o ligowy byt mogą być spokojni. Ich aspiracje sięgają znacznie wyżej, łącznie z barażami o awans na zaplecze Ekstraklasy. Na razie marzenia oddaliły się na 4 punkty. Tyle kosztowała elblążan porażka 0:2 na własnym stadionie z Wisłą Puławy, ligowym średniakiem.

Kolejny mecz obie drużyny z regionu zagrają na wyjeździe. W piątek Olimpię czeka mecz w Krakowie z Garbarnią. Z kolei dzień później, również w Krakowie, tyle że na boisko miejscowego Hutnika wybiegną ostródzianie.

TABELA 2. LIGII

Autor: B. Świniarski
redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w piłka nożna
Olimpia Elbląg walczy o baraże, Sokół Ostróda broni się przed spadkiem

Zespoły z naszego regionu są na dwóch różnych biegunach tabeli eWinner 2. ligi. Olimpia Elbląg walczy o udział w barażach o awans do Fortuna 1. ligi,...