Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porażka Huraganu Morąg, wygrana Mazura Ełk. Kto spadnie z III ligi, a kto z forBET IV ligi?

Fot. pixabay.com

W III lidze – sporo zamieszania. Huragan Morąg przegrał w piątek w Radomiu z Bronią 1:2, a jego potknięcie wykorzystał Mazur Ełk, który pokonał na wyjeździe również walczący o utrzymanie Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1.

Ostatniego gola, zdobytego przez Macieja Radaszkiewicza w ostatniej minucie przewrotką, trener Przemysław Kołłątaj określa krótko:

Można powiedzieć, że bramka stadiony świata. Zmiany, których dokonaliśmy w drugiej połowie dały oczekiwany efekt. Cały czas jesteśmy w grze o utrzymanie, za co należą się brawa dla całego naszego zespołu.

Co będzie w przypadku utrzymania Mazura i Huraganu w III lidze? Z forBET IV ligi spadną dwie drużyny (15 i 16 miejsce), kolejne dwie (13 i 14 miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych. Jeżeli z III ligi spadnie jedna drużyna z Warmii i Mazur, to automatycznie z forBET IV ligi spadną trzy drużyny (14, 15 i 16 miejsce), zaś kolejne dwie (12 i 13 miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych. Dwie warmińsko-mazurskie drużyny spadające z III ligi oznaczają, że z forBET IV ligi spadną cztery drużyny (13, 14, 15 i 16 miejsce), kolejne dwie (11 i 12 miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych. Pewne spadku są już Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i Tęcza Miłomłyn. Z kolei zamieszane w spadek lub baraże o utrzymanie w forBET IV Lidze są Czarni Olecko, Unia Susz, Rominta Gołdap, a przy czarnym scenariuszu (dwa spadki z III ligi) nawet Zatoka Braniewo.

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w III liga, forBET IV Liga
Warmia Olsztyn melduje się w forBET IV lidze. „Sukces wymaga wielu wyrzeczeń”

Awans zapewnili sobie jeszcze przed końcem sezonu, teraz czeka ich całe lato ciężkiej pracy. Mowa o piłkarzach Warmii Olsztyn, która awansowała z klasy okręgowej do czwartej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV