Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poprawia się sytuacja na oddziałach covidowych

Fot. PAP/Mateusz Marek

Mniej nowych zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim – ubywa też łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19. Urząd Wojewódzki liczy na to, że część szpitalnych oddziałów będzie mogła wrócić do normalnej pracy.

W ciągu ostatniej doby w województwie warmińsko-mazurskim wykryto 354 nowe przypadki SARS-CoV-2. Najwięcej – podobnie jak w poprzednich dniach – w powiecie ostródzkim, gdzie zanotowano 37 nowych zakażeń.

Krzysztof Kuriata, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podkreśla, że w kończącym się tygodniu widać wyraźny spadek liczby zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19 – co daje szansę na uwalnianie szpitalnych oddziałów dla innych chorych.

W ostatnich 5-6 dniach to jest minus 130 zajętych łóżek. Mamy nadzieję, że ta sytuacja się utrzyma i będziemy mogli otwierać oddziały, które są obecnie zajęte przez pacjentów z koronawirusem, po to, żeby ruszyła chociażby interna, która jest obecnie bardzo potrzebna pacjentom bez COVID-19

– mówi Krzysztof Kuriata.

00:00 / 00:00

Jak podaje Urząd Wojewódzki, w tym momencie na Warmii i Mazurach zajętych jest 850 z ponad 1500 łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, szpitale
Zużywa 5 ton tlenu tygodniowo. Oddział covidowy w Elblągu jest na granicy maksymalnym możliwości

Nie maleje liczba pacjentów na oddziałach covidowych Szpitala Miejskiego w Elblągu. Na 188 łóżek zajętych jest 170, a 2 dwa respiratory z 15 stoją wolne. Taka...

Zamknij
RadioOlsztynTV