Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poprawia się stan niemowlaka odurzonego narkotykami

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Poprawia się stan 9-miesięcznego niemowlęcia, które 5 dni temu trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu z objawami zażycia narkotyków. O ich podanie podejrzana jest 33-letnia matka dziecka.

Chłopca przywiozło do szpitala pogotowie ratunkowe – mówi Iwona Piotrowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Dziecko miało objawy wstrząsu. Po przeprowadzonych czynnościach ratunkowych i badaniach ujawniono w jego organizmie narkotyki – amfetaminę, metamfetaminę, mefedrynę. Są to dosyć silne środki psychotropowe.

00:00 / 00:00

Podejrzana usłyszała już zarzuty.

Narażenie dziecka na bezpieczeństwo utraty życia i zdrowia poprzez podanie tych środków psychotropowych. Matka dziecka jest aktualnie jedyną podejrzaną w tym postępowaniu. Nie przyznała się do popełnienia zarzucanego przestępstwa. Mimo to prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

00:00 / 00:00

Wiadomo, że chłopiec – decyzją Sądu Rodzinnego – po wypisaniu ze szpitala trafi do rodziny zastępczej. Zostanie tam do czasu zakończenia procesu matki. Kobieta ma jeszcze nastoletnią córkę, która jest pod opieką ojca.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokurator, szpital, narkotyki, niemowle, zarzuty
Zaatakował siekierą ratowników medycznych. 32-latek usłyszał zarzuty

Napastnik, który zaatakował ratowników medycznych w Olsztynie siekierą trafił do aresztu - decyzję podjął sąd w Olsztynie. Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem - ratownicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV