Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Matka podejrzana o podanie narkotyków niemowlakowi. „Możemy mówić o ecstasy, amfetaminie, mefedronie”

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Elbląska prokuratura zarzuciła matce dziewięciomiesięcznego chłopca narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez podanie mu substancji psychotropowych. Kobieta została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

O wszczęciu śledztwa poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Iwona Piotrowska. Jak ujawniła, kilka dni temu pogotowie przywiozło do miejscowego szpitala dziewięciomiesięczne niemowlę z drgawkami. Dziecku, które było w ciężkim stanie, udzielono natychmiastowej pomocy. Szpital zawiadomił prokuraturę, ponieważ lekarze podejrzewali, że doszło do zatrucia przez podanie tzw. substancji niedozwolonych. Badania potwierdziły obecność tych substancji w organizmie niemowlęcia. Pytana, o jakie narkotyki chodzi, rzeczniczka prokuratury odpowiedziała: „możemy mówić o ecstasy, amfetaminie, mefedronie”.

Jak przyznała, elbląscy śledczy nie mieli wcześniej do czynienia z takim zdarzeniem.

Dla nas jest to również szokujące, ponieważ mieliśmy co prawda przypadki udzielania małoletnim środków odurzających i psychotropowych, ale tak młodego pokrzywdzonego sobie nie przypominam

– mówiła prokurator Piotrowska.

Za takie przestępstwo grozi do ośmiu lat więzienia. Śledczy nie ujawniają szczegółów postępowania, ani tego w jakich okolicznościach miało dojść do podania niemowlakowi narkotyków. Wiadomo jedynie, że kobieta nie przyznała się do winy. Prokuratura podała też, że stan zdrowia dziecka poprawił się, ale nadal jest ono w szpitalu.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

 

Autor: PAP/K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, amfetamina, narkotyki, niemowle, matka, ecstasy, uwaga, pilne
Trzymał w domu marihuanę o wartości 40 tysięcy złotych. 37-latek wpadł w ręce policji

37-letni mieszkaniec Olsztyna miał w domu kilogram marihuany. Z takiej ilości narkotyku można było wyprodukować tysiąc działek. Mężczyzna został zatrzymany. O szczegółach sprawy mówi sierżant Andrzej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV