Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poprawi się bezpieczeństwo na DK15. Znamy chętnych do rozbudowy drogi

Trzech wykonawców zgłosiło się do przetargu ogłoszonego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na wykonanie rozbudowy drogi krajowej nr 15 w Rożentalu. Najniższą cenę – prawie 14 mln zł – zaproponowała firma Strabag, najwyższą – prawie 16,5 mln firma – Budimex.

Zakres prac będzie obejmował podniesienie nośności nawierzchni do 11,5 tony na oś, przebudowę skrzyżowania DK15 z drugim wjazdem do Rożentala, likwidację skrzyżowania z drogą powiatową Rożental – Grabowo, odtworzenie istniejących zatok autobusowych w innej lokalizacji wraz z peronami i dojściami oraz budowę chodników, przejść dla pieszych, oświetlenia drogowego przeznaczonego dla przejść dla pieszych.

Prace budowlane przewidziane są na lata 2022-2023. Planowane do przebudowy miejsce to prosty odcinek w sąsiedztwie miejscowości skomunikowanej z drogą krajową poprzez dwa skrzyżowania oddalone od siebie o 300 m. Taki układ dróg powoduje, że obecnie przy dużych prędkościach dochodzi tam do wielu kolizji.

Umowę z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w tym roku.

Fot. GDDKiA Olsztyn

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Umowy o pracę pod kontrolą, zatrudnianie obcokrajowców i koronawirus. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Audycja publicystyczna My, Wy, Oni, czyli spotkanie przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pracodawców. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli: Rafał Laskowski – Konfederacja Lewiatan Jan Zdziarstek – Business...

Zamknij
RadioOlsztynTV